Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL073) ARGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Seasonic MagFlow 1200mm 1225PWM ARGB 1-Fan Package
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 3000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 200mm 800RPM 5V Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 ULN 80mm 1400RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XL-1 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI P28 120mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
The BioniX P120 fan features completely redesigned fanblades and is optimised for high static pressure. Thus, the BioniX P120 is especially effective when used on heatsinks and with higher air resistance.
The wide RPM range from 200 to 2100 RPM can be regulated seamlessly and synchronously with other fans thanks to ARCTIC's PWM Sharing Technology (PST).
The newly developed motor with a low coil temperature significantly increases the life span of the fan. Therefore we have extended the warranty to 10 years.
| FAN DIAMETER | 12 cm |
| ROTATION SPEED | 200 RPM |
| QUANTITY | Single |
| AIRFLOW | 67.56 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin + 4-pin |
| COLOR | Black, Grey |
| VOLTAGE | 12 V |
| DIMENSIONS | 120 mm |
| WEIGHT | 140 g |