Philips Signage Solutions H-Line Display 75BDL3003H/00 by Philips
Philips Signage Solutions H-Line Display 75BDL3003H/00 Image
OUT OF STOCK
Receive Stock Notice:
Key Features
  • 75"
  • 3000 cd/m²
  • Ultra HD
See full specifications
See product description
Details
Captivate your audience
With an ultra large screen experience
Experience your content like never before thanks to four times the resolution of a conventional display. This ultra large 75” display offers 3840 x 2160 pixels so refined, so lifelike, it's a window to a new world.
Optimized for public viewing
- 4K Ultra HD: resolution like you've never seen it before
- 3000 nit brightness for high ambient light applications
Innovative solutions for any signage application
- Play content from 4 separate inputs with QuadViewer
- CMND: Take control of your displays
- Optional OPS Insert to create an all-in-one solution
Care about you, your business and your audience
• SmartPower for energy saving
• Keep your content up and running with FailOver
Specifications
SCREEN SIZE 189.2 cm (74.5")
RESOLUTION 3840 x 2160 pixels
DISPLAY TYPE IPS
REFRESH RATE 60 Hz