ASUS TUF GAMING VG27AQ 27 inch G-SYNC 2k WQHD Gaming Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series VX2718-2KPC-MHD (27") 2560 x 1440 Quad HD Black Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VA1903H (19") 1366 x 768 pixels WXGA Black Computer Monitor
| IN STOCK |
G.Skill WigiDash 7-inch Touch Screen PC Command Panel, USB Powered
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series VX2718-PC-MHD (27") 1920 x 1080 Full HD Black Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VG Series VG1655 (15.6") 1920 x 1080 Full HD Silver Computer Monitor
| IN STOCK |
Asus ROG Strix 1920 x 1080 Pixels Full HD LCD Monitor - 17.3Inch
| IN STOCK |
Planar Helium PCT2235 - LED monitor - 22" (21.5" viewable) - touchscreen - 1920 x 1080 Full HD (1080p) - 250 cd/m
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series 32 Inch 1920 x 1080 Pixels Full HD LED Computer Monitor - Black, Silver
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series 27 Inch 1920 x 1080 Pixels Full HD Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
ViewSonic 43 Inch 3840 x 2160 Pixels 4K Ultra HD LED Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
LG 32 Inch 3840 x 2160 Pixels 4K Ultra HD LCD Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
The LH8654UHS from iiyama is a 500cd/m² high brightness professional large format display and can be operated in landscape or portrait orientation in continual around the clock environments 24/7 without any interruption. Its versatility can be adapted to your industry’s display needs. On-board Android OS means you can customize the display to your needs and install applications directly to it.
The on-board CMS (Content Management Software) gives you total control of your messaging and advertising remotely and safely. The SDM Slot provides embedded PC option for total flexibility, security and control, while the Signal FailOver feature ensures your content is always actively displayed through your choice of inputs. WiFi enabled, this series is ready for remote content delivery using your network or you can choose to utilise LAN control.
| SCREEN SIZE | 2.17 m (85.6") |
| RESOLUTION | 3840 x 2160 pixels |
| DISPLAY TYPE | IPS |
| ANTI-GLARE | Matt |
| REFRESH RATE | 60 Hz |
| VIEWING ANGLE | 178° |
| DISPLAY COLORS | 1.07 billion colours |
| BRIGHTNESS | 500 cd/m² |
| CONTRAST RATIO | Flat |
| RESPONSE TIME | 8 ms |
| ASPECT RATIO | 16:9 |
| INPUT CONNECTORS | Yes |
| BUILT-IN SPEAKERS | Yes |
| AC INPUT VOLTAGE | 100 - 240 V |
| AC INPUT FREQUENCY | 50 - 60 Hz |
| COLOR | Black |
| PACKAGE CONTENTS | AC, HDMI, RS-232 |
| BACKLIGHT TYPE | LED |
| WALL MOUNTABLE | Yes |