Planar Systems PXN2200 1920 x 1080 Pixels Full HD LCD Monitor - 21.5Inch
| IN STOCK |
Asus ROG Strix 1920 x 1080 Pixels Full HD LCD Monitor - 17.3Inch
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series 27 Inch 1920 x 1080 Pixels Full HD Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
ASUS TUF GAMING VG27AQ 27 inch G-SYNC 2k WQHD Gaming Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VG Series VG1655 (15.6") 1920 x 1080 Full HD Silver Computer Monitor
| IN STOCK |
Lenovo ThinkVision M15 15.6-Inch Full HD LED Monitor - Black
| IN STOCK |
ViewSonic VG2440 24" 1920 x 1080 Full HD
| IN STOCK |
Asus 32" ProArt HDR Professional 4K HDR Monitor (PA32UCX-PK) Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VA1903H (19") 1366 x 768 pixels WXGA Black Computer Monitor
| IN STOCK |
Planar Systems 1920 x 1080 Pixels Full HD LCD Monitor - 27Inch
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series VX2718-2KPC-MHD (27") 2560 x 1440 Quad HD Black Computer Monitor
| IN STOCK |
55" Open Frame PCAP interactive large format display with 15pt touch capability, IPS panel technology and touch through glass function for landscape, portrait or face up use
The 4K UHD (3840x2160) Open Frame TF5539UHSC-B1AG with Touch-Through-Glass function guarantees a seamless and accurate touch response for true kiosk integration or interactive behind-glass-retail applications. The IPS panel technology offers exceptional colour performance and wide viewing angles, making it a perfect solution for interactive shop windows, education, kiosks and in-store communications. Featuring a metal housing with 60950-1 ball-drop proof, scratch-resistant and edge-to-edge glass, this display can be installed in the most demanding environments for an 24/7 usage and in different set-ups as a result of its Open Frame side mounting holes. For ease of integration, the TF5539UHSC-B1AG can be equipped with optional external mounting brackets (OMK4-2) making it an ideal solution for kiosk integrators and interactive multimedia.
IPS TECHNOLOGY
IPS technology offers higher contrast, darker blacks and much better viewing angles than standard TN technology. The screen will look good no matter what angle you look at it.
| SCREEN SIZE | 139.7 cm (55") |
| RESOLUTION | 3840 x 2160 pixels |
| DISPLAY TYPE | IPS |
| REFRESH RATE | 60 Hz |
| VIEWING ANGLE | 178° |
| DISPLAY COLORS | 1.073 billion colours |
| CONTRAST RATIO | Flat |
| RESPONSE TIME | 8 ms |
| ASPECT RATIO | 16:9 |
| HORIZONTAL SCAN RANGE | 30 - 83 kHz |
| INPUT CONNECTORS | 2 |
| BUILT-IN SPEAKERS | Yes |
| AC INPUT VOLTAGE | 100-240 V |
| AC INPUT FREQUENCY | 50 - 60 Hz |
| COLOR | Black |
| PACKAGE CONTENTS | AC, DisplayPort, HDMI, USB |
| BACKLIGHT TYPE | LED |
| WALL MOUNTABLE | Yes |
| AMD FREESYNC | No |