Tripp Lite 6FT 7 Outlet Surge Protector - Black
| IN STOCK |
Tripp-Lite UP SUPER 7 7FT 7 Outlet Surge Protector - White
| IN STOCK |
Tripp Lite Isobar 2 Outlet 1410 Joules Surge Protector - Black
| IN STOCK |
Tripp Lite 15FT 12 Outlet 1U Right Angle NEMA 5-15 Power Strip
| IN STOCK |
Tripp Lite 6FT 5 Outlet NEMA 5-15 Waber Industrial Surge Protector - Blue Gray
| IN STOCK |
Tripp Lite 12FT 7 Outlet 1080 Joule Surge Protector - Gray
| IN STOCK |
Tripp Lite Protect It 10FT 510 Joules 3 Outlet Surge Protector - Black
| IN STOCK |
Tripp Lite 2FT 6 Outlet 180 Joule Surge Protector - Gray
| IN STOCK |
Tripp Lite 6FT 6 Outlet Isobar 3330 Joules Surge Protector - White
| IN STOCK |
15FT Tripp Lite Protect It! 7 Outlet Surge Protector
| IN STOCK |
Tripp Lite Protect It 1.5FT 3 Outlet 2 USB Port 1050 Joules Travel Size Surge Protector
| IN STOCK |
Tripp Lite Protect It 8FT 1440 Joules 8 Outlet Home Computer Surge Protector
| IN STOCK |
Tripp Lite Protect It 8FT 6 Outlet 990 Joules Right-Angle Surge Protector
| IN STOCK |
6FT Tripp Lite Protect It! 3 Outlet Power Cube With 6 USB A Ports Surge Protector - Black
| IN STOCK |
Tripp Lite Isobar Ultra 6FT 4 Outlet 3330 Joules Surge Protector - White
| IN STOCK |
| CONNECTOR TYPES | Type F |
| COLOR | Black, White |
| WEIGHT | 646 g |
| USB CHARGING | 2 |
| AC OUTLETS | 6 AC outlet(s) |
| INPUT VOLTAGE | 220 - 250 V |
| PEAK POWER | 2500 W |
| RESPONSE TIME | 0.000001 ms |
| INPUT FREQUENCY | 50 - 60 Hz |