Samsung LS24A600NAUXEN LED display 61 cm (24") 2560 x 1440 pixels Quad HD Black by Samsung
Samsung LS24A600NAUXEN LED display 61 cm (24
Key Features
  • Home 61 cm (24") LED IPS
  • Quad HD 2560 x 1440 pixels 16:9
  • 75 Hz 5 ms 300 cd/m² 1000:1
  • AMD FreeSync Flicker-free technology
  • 18 W
See full specifications
See product description
Similar Products
Details
Home 61 cm (24") LED IPS
75 Hz 5 ms 300 cd/m² 1000:1
18 W
Specifications
SCREEN SIZE 61 cm (24")
RESOLUTION 2560 x 1440 pixels
SUPPORTED RESOLUTIONS 2560 x 1440
DISPLAY TYPE IPS
REFRESH RATE 75 Hz
VIEWING ANGLE 178°
DISPLAY COLORS 1.07 billion colours
BRIGHTNESS 300 cd/m²
CONTRAST RATIO Flat
RESPONSE TIME 5 ms
ASPECT RATIO 16:9
INPUT CONNECTORS 1
AC INPUT VOLTAGE 100 - 240 V
COLOR Black
DIMENSIONS 542.3 mm