|
Ships in 8 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
XFX AMD Radeon RX 7900 XT 20GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GT730-4H-SL-2GD5 NVIDIA GeForce GT 730 2 GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Inno3D NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI N210-MD1G/D3 Graphics Card - 1 GB
| IN STOCK |
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS Dual AMD Radeon RX6600XT 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Steel Legend AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus GT1030-SL-2G-BRK GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger Intel Arc A380 GDDR6 6GB Graphics Card
| IN STOCK |
Gigabyte NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX 6000 Ada Gen GDDR6 Graphics Card - 48GB
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce GT 710 |
| MEMORY SIZE | 2 GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR3 |
| MEMORY BUS | 64 bit |
| MEMORY CLOCK SPEED | 1600 MHz |
| INTERFACE | PCI Express 2.0 |
| COOLING TYPE | Passive |
| MAX RESOLUTION | 4096 x 2160 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 954 MHz |
| HDMI PORTS | 1 |
| VGA PORTS | 1 |
| FORM FACTOR | Half-Height/Half-Length (HH/HL) |
| DIRECTX VERSION | 11 |
| OPENGL VERSION | 4.4 |
| POWER CONSUMPTION | 300 W |
| DIMENSIONS | 70 mm |
| CUDA CORES | Yes |
| COLOR | Black |
| SLOTS WIDTH | 2 |