Ubiquiti POE-24-AF5X PoE adapter Gigabit Ethernet 24 V by Ubiquiti
Ubiquiti POE-24-AF5X PoE adapter Gigabit Ethernet 24 V Image
12 IN STOCK
Ships in 11 days
Free shipping to New York, NY!
Free returns for any reason
Key Features
  • Ubiquiti POE-24-AF5X, Gigabit Ethernet, 10,100,1000 Mbit/s, Black, 24 V, 90 - 260 V, 47 - 63 Hz
See full specifications
See product description
Details
- airFiber®
- airMAX®
- EdgeMAX®
- mFi®
- UniFi® AP
- UniFi Video / airVision®
Protection
Ubiquiti PoE Adapters provide a variety of features to help protect your PoE devices:
- Surge protection
- Clamping protection
- Maximum surge discharge
- Peak pulse current
- AC cable with earth ground
Specifications
INTERFACE TYPE Gigabit Ethernet
DATA TRANSFER SPEED 10,100,1000 Mbit/s
TEMPERATURE RANGES 0 - 40 °C
HUMIDITY RANGES 35 - 95%