LG 32 Inch 3840 x 2160 Pixels 4K Ultra HD LCD Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series VX2718-PC-MHD (27") 1920 x 1080 Full HD Black Computer Monitor
| IN STOCK |
Asus 32" ProArt HDR Professional 4K HDR Monitor (PA32UCX-PK) Computer Monitor
| IN STOCK |
Lenovo ThinkVision M15 15.6-Inch Full HD LED Monitor - Black
| IN STOCK |
ViewSonic VG2440 24" 1920 x 1080 Full HD
| IN STOCK |
Planar Helium PCT2235 - LED monitor - 22" (21.5" viewable) - touchscreen - 1920 x 1080 Full HD (1080p) - 250 cd/m
| IN STOCK |
ASUS TUF GAMING VG27AQ 27 inch G-SYNC 2k WQHD Gaming Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VA2256 MHD (21.5") 1920 x 1080 Full HD LED Black Computer Monitor
| IN STOCK |
Viewsonic VA1655 16-inch 1920x1080 IPS Touch Screen Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series 32 Inch 1920 x 1080 Pixels Full HD LED Computer Monitor - Black, Silver
| IN STOCK |
ViewSonic VG Series VG1655 (15.6") 1920 x 1080 Full HD Silver Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series VX2718-2KPC-MHD (27") 2560 x 1440 Quad HD Black Computer Monitor
| IN STOCK |
Be surrounded by vibrant scenes. The all-encompassing 1000R display fills your entire field of view and makes it easy to immerse yourself in your gaming character. Enjoy a thrilling gaming experience like never before.
Beautiful WQHDYour gaming world, now even more lifelike than ever! WQHD has 1.7 times the pixel density of Full HD, so you can count on incredibly detailed, razor-sharp images. Because there's more room to take in all the action, you can see everything with a broader view.
144Hz refresh rateDefeat every enemy, even at top speed. 144Hz refresh rate eliminates lag and motion blur for an immersive and extremely smooth gaming experience.
1 ms response timeTake out your opponents as soon as they come into view with a 1ms response time and precise mouse movements. Your on-screen performance is only as good as your own reflexes.
| SCREEN SIZE | 68.6 cm (27") |
| RESOLUTION | 2560 x 1440 pixels Wide Quad HD |
| REFRESH RATE | 144 Hz |
| VIEWING ANGLE | Horizontal: 178° Vertical: 178° |
| DISPLAY COLORS | 16.7 million colors |
| BRIGHTNESS | 300 cd/m² |
| CONTRAST RATIO | 2500:1 Curved |
| RESPONSE TIME | 1ms |
| ASPECT RATIO | 16:9 |
| INPUT CONNECTORS | 1 x HDMI 1 x DisplayPorts |
| AC INPUT VOLTAGE | 100 - 240 V |
| COLOR | Black |
| PACKAGE CONTENTS | HDMI |
| BACKLIGHT TYPE | LED |
| WALL MOUNTABLE | 75 x 75 |
| AMD FREESYNC | Yes |