ViewSonic VX Series VX2718-2KPC-MHD (27") 2560 x 1440 Quad HD Black Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series 27 Inch 1920 x 1080 Pixels Full HD Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
ViewSonic VG Series VG1655 (15.6") 1920 x 1080 Full HD Silver Computer Monitor
| IN STOCK |
Lenovo ThinkVision M15 15.6-Inch Full HD LED Monitor - Black
| IN STOCK |
LG 32 Inch 3840 x 2160 Pixels 4K Ultra HD LCD Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
ASUS TUF GAMING VG27AQ 27 inch G-SYNC 2k WQHD Gaming Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VG2440 24" 1920 x 1080 Full HD
| IN STOCK |
Planar Helium PCT2235 - LED monitor - 22" (21.5" viewable) - touchscreen - 1920 x 1080 Full HD (1080p) - 250 cd/m
| IN STOCK |
Viewsonic VA1655 16-inch 1920x1080 IPS Touch Screen Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VA2256 MHD (21.5") 1920 x 1080 Full HD LED Black Computer Monitor
| IN STOCK |
G.Skill WigiDash 7-inch Touch Screen PC Command Panel, USB Powered
| IN STOCK |
AMD Radeon FreeSync™ keeps your monitor and graphics card refresh rate in sync to reduced image tear and stutter. Watch movies and play games without any interruptions. Even fast action scenes look
seamless and smooth.
Immerse yourself in work or play. The 1800R curved screen wraps around you, pulls you in, and keeps you focused, even during extended use.
Designed with style in mind. The 3-sided bezel-less display stretches from edge to edge for maximum viewing and a minimalist aesthetic. A refined dark blue gray exterior and Y-shaped stand base bring a sleek, modern look to your desk.
| SCREEN SIZE | 68.6 cm (27") |
| RESOLUTION | 1920 x 1080 pixels Full HD |
| REFRESH RATE | 60Hz |
| VIEWING ANGLE | Horizontal: 178° Vertical: 178° |
| DISPLAY COLORS | 16.7 million colors |
| CONTRAST RATIO | 3000:1 Curved |
| ASPECT RATIO | 16:9 |
| INPUT CONNECTORS | 1 x HDMI |
| AC INPUT VOLTAGE | 100 - 240 V |
| COLOR | Blue, Grey |
| PACKAGE CONTENTS | AC, HDMI |
| WALL MOUNTABLE | 75 x 75 |
| AMD FREESYNC | Yes |