ViewSonic VA2256 MHD (21.5") 1920 x 1080 Full HD LED Black Computer Monitor
| IN STOCK |
ASUS TUF GAMING VG27AQ 27 inch G-SYNC 2k WQHD Gaming Monitor
| IN STOCK |
Planar Helium PCT2235 - LED monitor - 22" (21.5" viewable) - touchscreen - 1920 x 1080 Full HD (1080p) - 250 cd/m
| IN STOCK |
ViewSonic VA1903H (19") 1366 x 768 pixels WXGA Black Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VG2440 24" 1920 x 1080 Full HD
| IN STOCK |
G.Skill WigiDash 7-inch Touch Screen PC Command Panel, USB Powered
| IN STOCK |
Asus 32" ProArt HDR Professional 4K HDR Monitor (PA32UCX-PK) Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VG Series VG1655 (15.6") 1920 x 1080 Full HD Silver Computer Monitor
| IN STOCK |
LG 32 Inch 3840 x 2160 Pixels 4K Ultra HD LCD Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
Viewsonic VA1655 16-inch 1920x1080 IPS Touch Screen Computer Monitor
| IN STOCK |
Perfect colors down to the smallest detail. The IPS panel maintains vibrancy and clarity across the entire surface of the screen. Work comfortably on the wide display and increase your productivity. With the 178° viewing range, all tones and shades look accurate and show no loss of color.
Unlimited productivityMinimal frame brings maximum concentration. The almost edge-to-edge screen shows you the full image and appears almost seamless when used in a dual monitor setup. See more at once without distractions and complete more of your to-do list in less time.
Reduces eye strainProtected eyes remain focused throughout the shift. Advanced eye comfort technology reduces eye strain for increased concentration and productivity. Flicker-Free technology continuously eliminates tiring and irritating screen flickering, while Eye Saver Mode minimizes blue light emission.
Super smooth videosAMD FreeSync™ adjusts the refresh rate of the monitor and graphics card so that you can enjoy content on the Samsung T37F smoothly and without image distortion or stuttering.
Seamless displayExperience the action with seamless transitions. The 75 Hz refresh rate makes all content appear smooth and reduces stuttering and ghosting effects so you can see all the details even in action-packed scenes.
| SCREEN SIZE | 61 cm (24") |
| RESOLUTION | 1920 x 1080 pixels Full HD |
| REFRESH RATE | 75Hz |
| VIEWING ANGLE | Horizontal: 178° Vertical: 178° |
| DISPLAY COLORS | 16.7 million colors |
| BRIGHTNESS | 250cd/m² |
| CONTRAST RATIO | 1000:1 Flat |
| RESPONSE TIME | 5ms |
| ASPECT RATIO | 16:9 |
| INPUT CONNECTORS | 1 x HDMI 1 x DisplayPorts |
| AC INPUT VOLTAGE | 100 - 240 V |
| COLOR | Black |
| PACKAGE CONTENTS | AC, HDMI |