NGS VOX805 USB-C Stereo Headset, Black
| IN STOCK |
Logitech G G733 Gaming Headset - White
| IN STOCK |
Logitech H650e Monaural Headset - Black, Grey
| IN STOCK |
NGS USB Stereo Headset with Volume Control - VOX505USB
| IN STOCK |
Logitech G G432 7.1 Surround Sound Wired Gaming Headset
| IN STOCK |
Logitech H111 Binaural Stereo Headset - Grey
| IN STOCK |
Logitech H340 Binaural USB3.0 Wired Headset - Black
| IN STOCK |
NGS LED Gaming Headset with LED Lights and PS4/XboxOne/PC Compatible
| IN STOCK |
Adesso Stereo Gaming Headset With Microphone
| IN STOCK |
Logitech G G335 Wired Gaming Headset
| IN STOCK |
Adesso Xtream G1 Wired LED Stereo Gaming Headset w/Microphone
| IN STOCK |
V7 Delux Gaming Headset 3.5mm Circumaural Black
| IN STOCK |
Logitech H150 Stereo Headset - Coconut
| IN STOCK |
Logitech H570e Binaural Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech H570e Monaural Headset - Black
| IN STOCK |
| CONNECTIVITY | Wired & Wireless |
| COLOR | Black |
| CORD LENGTH | 1.2 m |
| EAR COUPLING | Circumaural |
| HEADPHONE FREQUENCY | 10 - 40000 Hz |
| IMPEDANCE | 38 Ω |
| DRIVER UNIT | 4 cm |
| MICROPHONE INPUT IMPEDANCE | 2200 Ω |
| MICROPHONE FREQUENCY | 100 - 6500 Hz |
| MICROPHONE SENSITIVITY | -38 dB |