ViewSonic VA1903H (19") 1366 x 768 pixels WXGA Black Computer Monitor
| IN STOCK |
G.Skill WigiDash 7-inch Touch Screen PC Command Panel, USB Powered
| IN STOCK |
Asus 32" ProArt HDR Professional 4K HDR Monitor (PA32UCX-PK) Computer Monitor
| IN STOCK |
Lenovo ThinkVision M15 15.6-Inch Full HD LED Monitor - Black
| IN STOCK |
ViewSonic 43 Inch 3840 x 2160 Pixels 4K Ultra HD LED Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series VX2718-2KPC-MHD (27") 2560 x 1440 Quad HD Black Computer Monitor
| IN STOCK |
Planar Systems 1920 x 1080 Pixels Full HD LCD Monitor - 27Inch
| IN STOCK |
Viewsonic VA1655 16-inch 1920x1080 IPS Touch Screen Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VA2256 MHD (21.5") 1920 x 1080 Full HD LED Black Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VG2440 24" 1920 x 1080 Full HD
| IN STOCK |
Planar Systems PXN2200 1920 x 1080 Pixels Full HD LCD Monitor - 21.5Inch
| IN STOCK |
Stylish edge-to-edge design makes the ProLite XUB2792HSU perfect for multi-monitor set-ups. The IPS panel technology offers accurate and consistent colour reproduction with wide viewing angles. The 100Hz refresh rate together with FreeSync function provides an instant, tangible improvement in image smoothness. High contrast and brightness values mean the monitor will provide excellent performance for photographic and web design. Equipped with speakers, 2 ports USB 3.2, headphone socket, HDMI and DisplayPort connections, a blue light reducer function to reduce eye fatigue and an ergonomic 150mm height adjustable stand for optimal user comfort, make this 27’’ monitor a great choice for both multi-monitor configuration and office applications.
SPEAKERS AND HEADPHONES
Playing with friends? Use the integrated high-quality speakers. Don’t want to disturb anybody? Plug your headset into the headphone socket and turn the volume up.
| SCREEN SIZE | 68.6 cm (27") |
| RESOLUTION | 1920 x 1080 pixels |
| DISPLAY TYPE | IPS |
| REFRESH RATE | 100 Hz |
| VIEWING ANGLE | 178° |
| DISPLAY COLORS | 16.7 million colours |
| BRIGHTNESS | 250 cd/m² |
| CONTRAST RATIO | Flat |
| RESPONSE TIME | 0.4 ms |
| ASPECT RATIO | 16:9 |
| HORIZONTAL SCAN RANGE | 31 - 115 kHz |
| INPUT CONNECTORS | 1 |
| BUILT-IN SPEAKERS | Yes |
| AC INPUT VOLTAGE | 100 - 240 V |
| AC INPUT FREQUENCY | 50/60 Hz |
| COLOR | Black |
| DIMENSIONS | 612.5 mm |
| BACKLIGHT TYPE | LED |
| WALL MOUNTABLE | Yes |
| AMD FREESYNC | Yes |