| FORM FACTOR | Desktop |
| MOTHERBOARD COMPATIBILITY | Mini-DTX, Mini-ITX |
| COLOR | Black |
| SIDE PANEL WINDOW | No |
| MAX CPU COOLER HEIGHT | 7 cm |
| INTERNAL 3.5 | 1 |
| INTERNAL 2.5 | 4 |
| PORTS | 2 |
| TOP FAN DIAMETERS | 120 mm |
| TOP FANS SUPPORTED | 1 |
| MATERIAL | Aluminium, Steel |
| DIMENSIONS | 350 mm |
| WEIGHT | 2.68 kg |