|
Ships in 11 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
Intel Core i5-12600KF 3.7 GHz 10-Core LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 5950X 3.4GHz 64MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Pentium Gold G6405 4.1GHz 2 Core LGA 1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600K 12th Gen Alder Lake 10-Core 3.7 GHz (4.9 Turbo) LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 4500 3.6GHz 8MB AM4 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper PRO 5955WX 4GHz 16 Core sWRX8 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper Pro 5975WX 3.6GHz L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHz 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5 GHz Six-Core AM4 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Pentium Gold G6400 Comet Lake 4GHz 4MB CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600GT 3.6 GHz 6-Core Socket AM4 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 8600G 4.3 GHz 6-Core Socket AM5 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12500 Alder Lake CPU LGA 1700 3.0 GHz 6-Core 18MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 Coffee Lake 3GHz 12MB Cache Desktop Processor OEM/Tray Version
| IN STOCK |
Intel® Core™ i9 i9-14900KS 36 MB Smart Cache LGA 1700 Processor cores: 24 64-bit Maximum internal memory supported by processor: 192 GB DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM On-board graphics card Intel UHD Graphics 770 Box
| SERIES | Intel® Core™ i9 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 24 |
| OPERATING FREQUENCY | 5.7 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 6.2 GHz |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| CACHE | 36 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel UHD Graphics 770 |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 300 MHz |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |