|
Ships in 7 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
D-Link 52-Port Gigabit Smart Managed Switch
| IN STOCK |
D Link 54 Port Managed Gigabit Ethernet Switch
| IN STOCK |
TP-LINK JetStream 24-Port Gigabit L2 with 4 SFP Slots Managed Switch
| IN STOCK |
Ubiquiti UniFi 4 Port PoE Managed 1U Ethernet Switch - Grey
| IN STOCK |
TP-Link 8-Port Gigabit Desktop Unmanaged Switch (10/100/1000) - Black
| IN STOCK |
TP-Link TL-SG1016PE 16-Port Managed Gigabit Ethernet Network Switch - Black
| IN STOCK |
Ubiquiti 24 Port Managed L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Network Switch - Silver
| IN STOCK |
Ubiquiti Networks UniFi Pro 48-Port (PoE) Managed L2/L3 Gigabit Ethernet Switch
| IN STOCK |
D-Link 24-port Gigabit Stackable Smart Managed Switch with 10G Uplinks
| IN STOCK |
TP-Link 5-Port Gigabit Desktop Switch Steel Case Black
| IN STOCK |
Ubiquiti UniFi 24 Port Managed L2/L3 Gigabit Ethernet (PoE) Switch - Silver
| IN STOCK |
Ubiquiti Networks UniFi USW‑FLEX 5-Port PoE Gigabit Ethernet Switch
| IN STOCK |
Ubiquiti Networks UniFi 24-port Managed L2/L3 Gigabit Ethernet Switch
| IN STOCK |
Ubiquiti UniFi Enterprise 24-port PoE Gigabit Ethernet Switch
| IN STOCK |
| NUMBER OF PORTS | 16 |
| PRIMARY PORT SPEED | Fast Ethernet (10/100) |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| MAC ADDRESS TABLE | 8000 entries |
| SWITCHING CAPACITY | 3.2 Gbit/s |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 40 °C |
| INPUT VOLTAGE / FREQUENCY | 100 - 240 V |
| COLOR | Black |
| DIMENSIONS | 294 mm |