AMD Ryzen 5 7600 3.8GHz (5.1 Turbo) 6 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5700X 3.4 GHz 8-Core AM4 Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 4500 3.6GHz 8MB AM4 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 7900X 4.7GHz 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 7900 3.7GHz (5.4 Turbo) 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5800X 3.8GHz L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 4.9GHz Alder Lake CPU LGA1700 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 2.1GHz 12 Cores LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz (5.0 GHz) 8 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Comet Lake Intel Core i5-10400 2.90Ghz 12MB Cache CPU Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz (5GHz) 8-Core L3 AM5 Desktop Processor OEM/Tray Version
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 5950X 3.4GHz 64MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400F Alder Lake CPU LGA 1700 2.5 GHz 6-Core 65W 18MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU LGA 1700 2.1 GHz 12-Core 65W 25MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Core™ i9 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 24 |
| OPERATING FREQUENCY | 5.7 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 6.2 GHz |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| CACHE | 36 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel UHD Graphics 770 |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 300 MHz |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |