32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws V 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast RGB DDR4 3600Mhz CL17 Single Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-28800 3600MHz Ripjaws V CL18 Dual Channel Kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Team Group Elite DDR4 2666MHz CL19 Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z Royal Silver 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill Trident Z RGB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz Memory Module
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2 V 288-pin DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Team Group Delta RGB DDR4 3200MHz CL16 Dual Memory Kit (2x16GB) - Black
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4-2400, CL17, UDIMM, Single Module
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology FURY Beast DDR4 3200MHz Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
Compact Low-Profile Heatsink Design
SPECTRIX D35G's composed and understated triangular outline is specifically designed for gamers with unique personalities. The D35G's small heatsink allows for easy installation in small chassis.
Top Quality RAM for High Durability
The SPECTRIX D35G has undergone strict selection and screening procedures, passing reliability and compatibility tests, and delivers a strong and durable product that epitomizes the highest of quality!
RGB Your Way
Set the RGB lighting the way you want it. Choose from different effects (static, breathing, and comet) or sync the lights with your favorite jams via Music Mode. All this can be done through RGB control software from all the major motherboard brands.
Create Personalized Lightshow with XPG Prime
XPG Prime lighting control software not only allows you to set unique DRAM lighting effects, you can also sync all Prime supported XPG RGB products to create imaginative light shows and shape your own Prime ecosystem.
Works with the Latest AMD Platforms
ADATA memory have been tested and verified to work with the latest AMD platforms for hassle-free compatibility and excellent overclocking performance.
Supports Intel® XMP 2.0
Intel® Extreme Memory Profile (XMP) 2.0 makes overclocking a snap and enhances system stability. Instead of adjusting individual parameters in BIOS, you can do it right through your PC's operating system.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY SPEED | 3600MHz |
| STANDARD | PC4-28800 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single module |
| CAS LATENCY | CL18 |
| MEMORY TIMINGS | 18-22-22 |
| VOLTAGE | 1.35V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| HEATSINK COLOR | Black |
| BUILT-IN RGB | Yes |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 1 x 32 GB |
| FEATURES | Intel XMP |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |