Thermaltake Smart 500W ATX Power Suppy
| IN STOCK |
Thermaltake Smart 700W ATX Power Supply
| IN STOCK |
Thermaltake ToughPower GX2 600 Watt ATX Non Modular Power Supply - Black
| IN STOCK |
| POWER PROVIDED | 1600 W |
| FORM FACTOR | ATX |
| INPUT VOLTAGE | 200 - 240 V |
| MOTHERBOARD CONNECTOR | 20+4 pin ATX |
| CPU POWER CONNECTOR | Yes |
| SATA POWER CONNECTOR | 9 |
| PERIPHERAL (MOLEX) POWER CONNECTOR | 3 |
| PCI EXPRESS CONNECTOR | 4 |
| POWER PROTECTION FEATURES | Over current, Over power, Over voltage, Overheating, Short circuit, Under voltage |
| DIMENSIONS | 150 mm |
| MODULAR | Fully-Modular |
| COLOR | Black |
| COOLING TYPE | Active |
| ENERGY EFFCIENCY | 92% |