16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
128GB AData USB3.2 UC300 Type-C USB Flash Drive Black/Green
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology DataTraveler Micro USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
128GB Apricorn USB3.2 Type-C Flash Drive - Black
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Viserion USB Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Integral Courier FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive 256-bit Encryption
| IN STOCK |
128GB Apricorn SecureKey 3NX USB3.2 Type-A Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Hermoine Grainger USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Kingston DataTraveler microDuo 3C USB-A + USB-C Interfaces USB3.0
| IN STOCK |
32GB SanDisk Cruzer Blade USB2.0 Flash Drive - Black, Red
| IN STOCK |
64GB SanDisk Ultra USB3.0 Flash Drive Encryption Support Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 8GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| FEATURES | Weatherproof, shock-resistant, ReadyBoost compatible |
| TRANSFER RATES | Fast dual channel USB2.0 data transfer Read: 30-34 MB/sec Write: 14-15 MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| ACCESSORIES | Unique chained cap holder |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 2000, XP, Vista Mac OS |
| DIMENSIONS | 82mm x 21mm x 10mm |
| WEIGHT | 15g |
| WARRANTY | Lifetime warranty |