| 13 IN STOCK |
|
Ships in 3 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Transcend JetFlash 790C USB3.2 Gen 1 (USB Type-C) Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Leprechaun USB Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Transcend JetFlash 790 USB3.0 Flash Drive - up to 90MB/sec - Retractable USB Connector
| IN STOCK |
16GB Verbatim V3 (3-Pack) USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Captain America USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB AData Royal UR340 Ultra-Compact USB3.0 (USB3.2) Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology DataTraveler Micro USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
16GB Apricorn ASK3 USB3.2 Type-A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology DataTraveler MicroDuo 3C USB3.2 Type-A With USB Type-C Flash Drive - Purple
| IN STOCK |
32GB Game of Thrones Tyrion USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB AData UC310 USB 3.2 Flash Drive - Black Capless Swivel
| IN STOCK |
64GB Kingston DataTraveler Exodia M USB Type-A 3.2 Gen 1 Flash Drive Black Blue (Pack of 2x 64GB)
| IN STOCK |
32GB Sandisk Cruzer Glide USB2.0 Black/Red Sliding USB Connector
| IN STOCK |
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 SuperSpeed Also compatible with USB2.0 |
| FEATURES | Super fast transfer rates Free download of JetFlash Elite data management tools |
| TRANSFER RATES | Read speed up to 70MB/sec Write speed up to 18MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 7/ Vista/ XP (supports USB3.0) Windows 2000, Mac OS 9.0 or later, Linux Kernel 2.4.2 or later (supports USB2.0) |
| DIMENSIONS | 69.5mm x 19.8 mm x 8.8 mm |
| WEIGHT | 10.3g |
| WARRANTY | Limited lifetime warranty |