|
Ships in 4 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology DataTraveler Exodia M USB3.2 Type-A Flash Drive - Black, Turquoise
| IN STOCK |
128GB SanDisk Cruzer Blade USB2.0 Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology DataTraveler Micro USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
16GB Silicon Power Blaze B02 USB3.1 Flash Drive Black
| IN STOCK |
128GB AData UC310 USB 3.2 Flash Drive - Black Capless Swivel
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology DataTraveler Exodia USB3.2 Type A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
128GB Apricorn SecureKey 3NX USB3.2 Type-A Flash Drive
| IN STOCK |
16GB FROZEN Elsa USB Drive
| IN STOCK |
16GB DC The Flash USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology Data Traveler Kyson USB3.2 Type A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
128GB PQI Traveling Disk USB3.0 flash drive, from the colourful U273V range. With sandblasted fingerprint-proof surface and clip for the USB cap. Very compact USB drive with LED indicator and loop for a lanyard. Deep red colour.
Special sandblasting treatment prevents smudges/fingerprints
Special sandblasting surface treatment with matte finish is scratch-resistant, even when pocketed with keys and other objects.
Unique design without losing the cap
Thanks to the device's hidden clip design, the cap is held securely while the disk is plugged in to prevent loss of the cap.
Compact, light-weight, and slender design
Meticulously designed thumb-sized device is unique, slender, and compact.
LED Indicator Light
LED light at the bottom of the disk indicates disk activity during use.
| CAPACITY | 128GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 Also backwards compatible with USB2.0 systems |
| FEATURES | Sandblasted fingerprint-proof surface With clip to hold USB cap in place |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| COLOUR | Red |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 10 Mac 10.x or above |
| DIMENSIONS | 53.8mm x 17.2mm x 8.6mm |
| WEIGHT | 7g |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |