|
Ships in 4 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Kingston Ironkey D300SM Encrypted USB 3.0 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
64GB AData Royal UR340 Ultra-Compact USB3.0 (USB3.2) Flash Drive
| IN STOCK |
128GB PQI U273V Traveling Disk USB Flash Drive - Red - USB3.0
| IN STOCK |
16GB Star Wars BB-8 USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Leprechaun USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology Data Traveler Micro Duo 3C USB Flash Drive - Stainless Steel, Purple
| IN STOCK |
512GB Transcend JetFlash 700 USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Hermoine Grainger USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Arya USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Daenerys USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Transcend JetFlash 790 USB3.0 Flash Drive - up to 90MB/sec - Retractable USB Connector
| IN STOCK |
128GB PQI Traveling Disk USB3.0 flash drive, from the colourful U273V range. With sandblasted fingerprint-proof surface and clip for the USB cap. Very compact USB drive with LED indicator and loop for a lanyard. Deep blue color.
Special sandblasting treatment prevents smudges/fingerprints
Special sandblasting surface treatment with matte finish is scratch-resistant, even when pocketed with keys and other objects.
Unique design without losing the cap
Thanks to the device's hidden clip design, the cap is held securely while the disk is plugged in to prevent loss of the cap.
Compact, light-weight, and slender design
Meticulously designed thumb-sized device is unique, slender, and compact.
LED Indicator Light
LED light at the bottom of the disk indicates disk activity during use.
| CAPACITY | 128GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 Also backwards compatible with USB2.0 systems |
| FEATURES | Sandblasted fingerprint-proof surface With clip to hold USB cap in place |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| COLOUR | Blue |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 10 Mac 10.x or above |
| DIMENSIONS | 53.8mm x 17.2mm x 8.6mm |
| WEIGHT | 7g |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |