16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Leprechaun USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Verbatim V3 (3-Pack) USB Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology IronKey Locker+ 50 USB Type-A 3.2 Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
8GB Apricorn ASK3 USB3.2 Type-A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
64GB AData UC310 USB 3.2 Flash Drive - Black Capless Swivel
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Arya USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TFA Poe USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
64GB Kingston DataTraveler microDuo 3C USB-A + USB-C Interfaces USB3.0
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology DataTraveler Micro USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
128GB AData USB3.2 UC300 Type-C USB Flash Drive Black/Green
| IN STOCK |
240GB Apricorn Aegis Secure Key USB3.0 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 16GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 |
| FEATURES | High-speed USB3.0 Backwards compatible with USB2.0 |
| TRANSFER RATES | Read speed up to 67MB/sec Write speed up to 25MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows XP, 2000, Vista, Windows 7 |
| DIMENSIONS | 80.82 x 20.62 x 12.1 mm |
| WEIGHT | 20g |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |