2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Transcend JetDrive 725 for MacBook Pro (Retina) 15-inch Mid 2012 to Early 2013
| IN STOCK |
1TB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
960GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
3.84TB Axiom Enterprise Pro EP650 2.5Inch SFF Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
128GB KingSpec 1.8-inch SATA III 6Gbps SSD Solid State Disk (JMicron JMF608 Controller)
| IN STOCK |
Crucial 2.5-inch Internal Solid State Drive Install Mounting Kit
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 120GB |
| INTERFACE TYPE | SATA |
| FORM FACTOR | 2.5-inch |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Up to 170MB/sec (read) and 98MB/sec (write) |
| FLASH STORAGE DETAILS | MLC NAND Flash |
| OPERATING TEMPERATURE | 0° to 70°C |
| MTBF | 1,500,000 hours |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows system with SATA interface, 2.5-inch or 3.5-inch drive bay |
| DIMENSIONS | 100mm x 70mm x 9mm |
| WEIGHT | 70g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 90-day stock clearance warranty |