3.84TB Axiom Enterprise Pro EP650 2.5Inch SFF Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Transcend JetDrive 725 for MacBook Pro (Retina) 15-inch Mid 2012 to Early 2013
| IN STOCK |
1TB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
8TB Samsung 870 QVO 2.5-inch Serial ATA III V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
256GB Team Group T-Force Vulcan Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
1TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
| CAPACITY | 120GB |
| INTERFACE TYPE | mSATA |
| FORM FACTOR | 50mm |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 250MB/sec Write speed up to 100MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | MLC NAND Flash |
| OPERATING TEMPERATURE | Operating temperature: 0 to 70°C Storage temperature: -40 to 85°C |
| MTBF | 3,000,000 hours |
| SPECIAL FEATURES | S.M.A.R.T features optimized for SSD Dynamic and static wear-leveling Dynamic bad block management SMART commands and additional SSD monitoring |
| SYSTEM REQUIREMENTS | mSATA interface |
| DIMENSIONS | 50.35mm x 30mm x 3.65mm |
| WEIGHT | 10g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |