2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
Crucial 2.5-inch Internal Solid State Drive Install Mounting Kit
| IN STOCK |
250GB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
256GB Team Group T-Force Vulcan Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
3.84TB Axiom Enterprise Pro EP650 2.5Inch SFF Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
128GB KingSpec 1.8-inch SATA III 6Gbps SSD Solid State Disk (JMicron JMF608 Controller)
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
512GB Team Group T-FORCE VULCAN Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | SATA (7+15 pin) 3Gb/s |
| FORM FACTOR | Half-slim SATA interface |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Read up to 143MB/sec Write up to 65MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | MLC Nand Flash |
| OPERATING TEMPERATURE | 0℃ to 70℃ |
| MTBF | 1,000,000 hours |
| SHOCK RESISTANCE | 1500G |
| SPECIAL FEATURES | Built-in ECC Power Shield Garbage collection SMART and TRIM support |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Fully compatible with devices and OS that support the SATA 3Gb/s standard |
| DIMENSIONS | 54.0mm × 39.05mm × 4.0mm |
| WEIGHT | 11g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years limited manufacturers warranty |