MSI N210-MD1G/D3 Graphics Card - 1 GB
| IN STOCK |
MSI GT 710 2GD3H LP Graphics Card
| IN STOCK |
XFX AMD Radeon RX 6400 4GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger Intel Arc A380 GDDR6 6GB Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire PURE GAMING OC AMD Radeon RX 9070 16GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Steel Legend AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 710 Low Profile Graphics Card - 2 GB
| IN STOCK |
ASUS Dual AMD Radeon RX6600XT 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
AMD Radeon Pro WX 3200 Graphics Card - 4 GB
| IN STOCK |
ASUS GT730-4H-SL-2GD5 NVIDIA GeForce GT 730 2 GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Nvidia Geforce GT730 2GB GDDR5 Low Profile Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 7600 Core Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
XFX Speedster QICK 308 AMD Radeon RX 7600 Black Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A750 ORC OC Edition DDR6 HDMI 2200MHz 8GB Dual Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
High resolution gaming, maximum frame rates, intense visuals, and cutting edge technologies – Radeon™ RX Vega graphics is designed for extreme gaming.
Radeon™ RX Vega graphics cards feature a revolutionary new High-Bandwidth Cache and Cache Controller that breaks through traditional GPU limitations by enabling faster access to much larger memory capacities.
The new geometry engine can process millions of polygons thanks to its efficient load balancing, and its exclusive next-generation geometry path offers up to twice the peak geometry throughput per clock cycle.
The GPU core has been redesigned to work smarter, and faster, with next gen compute units2 and an optimized pixel engine designed to speed up the latest games.
Witness the breathtaking power of Radeon RX Vega graphics course through your system, and experience the ultimate level of PC gaming.
| CHIPSET MANUFACTURER | AMD |
| MEMORY SIZE | 8GB |
| MEMORY BUS | 2048-Bit |
| MEMORY CLOCK SPEED | 945 MHz |
| INTERFACE | PCI Express 3.0 |
| MAX RESOLUTION | 4096 x 2160 |
| HDMI PORTS | 1 |
| DVI PORTS | 3 |
| DIMENSIONS | 11.14in (L) x 5.12in (H) |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |