16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
30GB Apricorn Aegis Secure Key USB3.0 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
16GB DC The Flash USB Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Integral Tag USB 3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology DataTraveler Exodia USB3.2 Type A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
16GB Stick Apricorn SecureKey 3NX USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Transcend JetFlash 790W USB3.1 Flash Drive - up to 100MB/sec - White Retractable USB
| IN STOCK |
32GB Integral Courier FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive 256-bit Encryption
| IN STOCK |
256GB SanDisk Cruzer Ultra USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
128GB AData UC310 USB 3.2 Flash Drive - Black Capless Swivel
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology IronKey Locker+ 50 USB Type-A 3.2 Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology Data Traveler Micro Duo 3C USB Flash Drive - Stainless Steel, Purple
| IN STOCK |
128GB AData USB3.2 UC300 Type-C USB Flash Drive Black/Green
| IN STOCK |
AES 256-bit hardware encryption is superior to software encryption used by many other "high security" USBs
Features:
*Up to 4 ft. water; conforms to IEC 60529 IPX8
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 |
| FEATURES | FIPS 197 Approved - Certificate # 2590 Rugged and Waterproof 256-bit hardware encryption |
| COLOUR | Grey |
| ACCESSORIES | Keychain |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10 Mac OS X |
| DIMENSIONS | 50mm x 18mm x 10mm |
| WEIGHT | 13g |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |