| 7 IN STOCK |
|
Ships in 6 days Free shipping to Phoenix, AZ! Free returns for any reason |
GEEQ Pulsar Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
GEEQ Base Box Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Black
| IN STOCK |
NGS 10W Water Resitant Wireless BT Speaker - Nitro 1 Black
| IN STOCK |
NGS Sky Rider 80W Wireless Premium BT Speaker
| IN STOCK |
NGS Wild Bash, 300W Portable Wireless and Waterproof BT Speaker with Removable Battery
| IN STOCK |
NGS Wild Rave 2, 300W Portable Wireless BT and TWS Speaker with USB Reader and AUX input
| IN STOCK |
NGS SB500-BT 20W Wireless BT Soundbar with Mic Input, and Volume Control
| IN STOCK |
NGS 300W Double 8" Woofer Wireless BT Speaker Built-in Battery- WILDDUB1
| IN STOCK |
NGS NGS Roller Furia 2 Tiny, 20W Wireless and Water-resistant BT Speaker, Black
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Azure
| IN STOCK |
NGS Wild Space 3, 4000W Wireless BT Speaker with Double 10" Woofer USB/BT(TWS)/AUX In
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Green
| IN STOCK |
NGS Subway, 40W Wireless BT Soundbar with USB, AUX IN, Remote Control
| IN STOCK |
NGS Roller Dice is a 3W portable mini speaker compatible with Bluetooth Technology. This device is equipped with clear sound for listening to music and making calls thanks to its hands-free function.
Designed to take it with you wherever you go, the device features a strap suitable for attaching to anyplace and transport the speaker with total comfort
Its compact size combined with its rechargeable 600mAh Li-Ion battery that can keep the music playing up to 3 hours, the Roller Dice is ideal to take everywhere: beach, party, barbeque, swimming-pool, etc.
NGS Roller Dice is made of high quality material and rugged rubber housing that protects the speaker wherever you go.
Featuring FM radio, you can also play your favourite music via USB stick or MicroSD card.
Also available in Blue
| COLOR | Red |
| SPEAKER OUTPUT | 3W |
| BATTERY CAPACITY | 600mAh |
| BATTERY LIFE | 3 hours |
| BLUETOOTH RANGE | 10 meters |
| BLUETOOTH SPECIFICATIONS | HSP,HFP,A2DP & AVRCP |
| CHARGING TYPE | Micro USB |
| IN THE BOX | 13 x 10 x 4cm |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |