| 6 IN STOCK |
|
Ships in 5 days Free shipping to Seattle, WA! Free returns for any reason |
GEEQ Pulsar Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
GEEQ Base Box Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
NGS Roller Flash LED Wireless BT Speaker with USB Port, MicroSD slot and FM Radio - Blue Edition
| IN STOCK |
NGS Wireless BT Speaker 3W Roller Glow Blue
| IN STOCK |
NGS Wild Bash, 300W Portable Wireless and Waterproof BT Speaker with Removable Battery
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 2 30W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Blue
| IN STOCK |
NGS Wild Rave 2, 300W Portable Wireless BT and TWS Speaker with USB Reader and AUX input
| IN STOCK |
NGS Roller Ride 10W Portable Wireless BT and TWS Speaker - White
| IN STOCK |
NGS 80W 2.1 BT Tower Speaker - USB/Optical/Stereo Output - SKYCHARM 2.1
| IN STOCK |
NGS Roller Tumbler 6W Wireless BT Speaker - Mint
| IN STOCK |
NGS Wild Swag Go, 80W Portable and Wirelsss BT Speaker with LED Lights
| IN STOCK |
NGS Subway, 40W Wireless BT Soundbar with USB, AUX IN, Remote Control
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Green
| IN STOCK |
NGS Roller Tumbler is a compact sized and portable speaker compatible with Bluetooth Technology which delivers crystal-clear stereo sound with 6W Output Power.
Thanks to the built-in microphone you can use NGS Roller Tumbler as handsfree and talk comfortably with your smartphone. When you get an incoming call, the music pauses and you can talk through the speaker.
Featuring FM radio, you can also play your favourite music via USB stick or MicroSD card.
Its compact size combined with its rechargeable 1200mAh Li-Ion battery keeps the music playing NON STOP up to 6 hours making it ideal to take everywhere: beach, party, barbeque, swimming-pool, etc.
NGS Roller Tumbler is made of high quality material and rugged rubber housing, that protects the speaker for a more lasting life.
Also available in Mint, Red
| COLOR | Blue |
| SPEAKER OUTPUT | 6W |
| BATTERY CAPACITY | 1200mAh |
| BATTERY LIFE | 6 hours |
| BLUETOOTH RANGE | 10 meters |
| BLUETOOTH SPECIFICATIONS | HSP,HFP,A2DP & AVRCP |
| CHARGING TYPE | Micro USB |
| DIMENSIONS | 65 x 14 x 7cm |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |