Lian Li UNI P28 120mm Computer Case Fan - 3 Pack - White
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1500RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-2 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 FLX 80mm 2000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Seasonic MagFlow 1200mm 1225PWM ARGB 1-Fan Package
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-2 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-3 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-1 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-2 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-1 600RPM 140mm Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
DIFFUSED LED ILLUMINATION
An opaque fan blade diffuses lighting to ensure stunning LED illumination.
HIGH AIRFLOW
Up to 62 CFM of airflow at peak 1150 RPM.
LOW-NOISE OPERATION
A custom fan blade and hydraulic bearing allow for low-noise operation.
THE BEST OF AIRFLOW AND STATIC PRESSURE
AF 140 offers the ideal combination of high airflow and strong static pressure, allowing for use as a case fan, or with CORSAIR Hydro Series Liquid CPU coolers.
| FAN DIAMETER | 140 mm |
| ROTATION SPEED | 1150 RPM |
| QUANTITY | Single |
| LIGHTING | LED |
| NOISE LEVEL | 26 dB |
| AIRFLOW | 62 cfm |
| COLOR | White |
| VOLTAGE | 7 V - 12 V |
| DIMENSIONS | 140 mm x 140 mm x 25 mm |
| WEIGHT | 0.18 lb |