Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM IP67 Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 80mm 1200RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 40x20mm 5000RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-3 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-PS 120mm 1500RPM Case Fan - Black
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-2 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua NF-A4x10 FLX 40mm 4500RPM Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Lian Li UNI P28 120mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Seasonic MagFlow 1200mm 1225PWM ARGB 1-Fan Package
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
DIFFUSED LED ILLUMINATION
An opaque fan blade diffuses lighting to ensure stunning LED illumination.
HIGH AIRFLOW
Up to 52 CFM of airflow at peak 1,400 RPM.
LOW-NOISE OPERATION
A custom fan blade and hydraulic bearing allow for low-noise operation.
THE BEST OF AIRFLOW AND STATIC PRESSURE
AF 120 offers the ideal combination of high airflow and strong static pressure, allowing for use as a case fan, or with CORSAIR Hydro Series Liquid CPU coolers.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 1400 RPM |
| QUANTITY | Triple Pack |
| LIGHTING | LED |
| NOISE LEVEL | 26 dB |
| AIRFLOW | 52 cfm |
| COLOR | Red |
| VOLTAGE | 7 V - 12 V |
| WEIGHT | 0.422 lb |