der8auer Delid Die Mate 2 - CPU IHS Heatsink Removal Tool
| IN STOCK |
Jonsbo 92MM Processor Heatsink Radiator Computer Cooling System - Black
| IN STOCK |
der8auer Delid Die Mate X - CPU IHS Heatsink Removal Tool for Skylake X and Kaby Lake X CPUs
| IN STOCK |
Noctua 120mm 2000RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Thermal Grizzly AM5 Adapter & Offset Mounting Kit
| IN STOCK |
Startech FAN1156PWM Processor CPU Cooler
| IN STOCK |
der8auer Delid-Die-Mate for Intel 13th Gen
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black 92mm 2500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black 140mm 1500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
der8auer RYZEN 3000 OC Custom Mounting Frame
| IN STOCK |
Noctua NH-L9i Processor Cooler
| IN STOCK |
der8auer RYZEN 3000 OC AIO Mounting Frame
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Noctua NH-C14S Processor CPU Cooler
| IN STOCK |
Thermal Grizzly Ryzen 7000 Direct Die Frame
| IN STOCK |
OKEANOS (RC-1402)
Its exceptional performance makes OKEANOS the ideal choice for overclockers and gamers.
Dual Design
The dual fan and dual heatsink design ensures extreme performance.
SSA Cable (Speed Switch Adapter)
The SSA cable provides users with a good balance of performance and silence.
High Quality Base Structure
A unique combination of 8mm and 6mm heatpipes, combined with a high quality base, greatly enhance heat dissipation.
| SOCKET COMPATIBILITY | Intel: LGA 1150, LGA 1151, LGA 1155, LGA 1156, LGA 1366, LGA 2011, LGA 2011-v3 AMD: AM2+, AM3+, FM1, FM2+, AM4 (upgrade kit required) |
| ROTATION SPEED (RPM) | 300-1700 RPM 300-1800 RPM |
| AIR FLOW | 16.3-92.4 cfm 16.6-92.5 cfm |
| MAX NOISE LEVEL | 5.8-36.4 dBA 4-33.4 dBA |
| FAN SIZE (DIAMETER) | 120 mm 140 mm |
| NUMBER OF FANS | 2 |
| TYPE | CPU Cooler |
| DIMENSIONS | 140 mm x 163 mm x 135 mm |
| WEIGHT | 1145 g |
| COLOR | Yellow |