Adesso USB QWERTY Antimicrobial Waterproof Black Desktop Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Kensington K64370 USB - US Layout
| IN STOCK |
Adesso Mini USB with Optical Trackball Keyboard - Black
| IN STOCK |
Adesso 3 Color Illuminated USB SlimTouch 110 Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso Antimicrobial USB QWERTY Waterproof Touchpad Keyboard - White
| IN STOCK |
Kensington Slim Type USB Keyboard - Black
| IN STOCK |
Adesso EasyTouch 425 USB QWERTY Black Industrial Keyboard - US English
| IN STOCK |
Seal Shield Low Profile USB Wired Waterproof Keyboard - Black, US English Layout
| IN STOCK |
Adesso SlimTouch 111UB USB QWERTY Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso USB QWERTY Black Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
No-nonsense, No Compromise
Get a straightforward keyboard that performs well on the battlefield with the CK550 Gaming Keyboard. Mechanical switches rated for 50 million clicks will guarantee your keyboard will stay combat-ready during all your long-lasting skirmishes. On-the-Fly Controls allow customization of your settings like RGB lighting and macros in real time, while software lets you get even further customization. Simply put, the CK550 is a capable tool that gets the job done.
On-the-Fly Controls
Make real-time adjustments to lighting and macros with no software necessary.
Standard Layout
Standard size layout and bottom row for easy keycap customization.
MECHANICAL Switches
Durable mechanical switches rated for 50 million keypresses.
New & Improved Easy-to-use Software
Map 16.7 million colors to any key, customize lighting modes, and fine-tune macros.
| CONNECTION | USB, Wired |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Black |
| DESIGN STYLE | Straight, Gaming |
| BACKLIGHT | Red/Green/Blue |
| KEY SWITCH TYPE | Gateron (Blue) |
| FEATURES | RGB |
| CABLE LENGTH | 1.8 m |
| DIMENSIONS | 460 mm x 135 mm x 41 mm |
| WEIGHT | 850 g |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |