Logitech G PRO Gaming USB Black Keyboard - US Keyboard Layout
| IN STOCK |
Siig QWERTY USB Desktop Keyboard - Black
| IN STOCK |
Dell Wired Keyboard KB216 - US Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Storm QWERTY Keyboard Black - US Layout
| IN STOCK |
Adesso RF Wireless QWERTY Black Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech K120 USB Keyboard - French Layout AZERTY
| IN STOCK |
Logitech MK120 USB QWERTZ Black Keyboard - Swiss Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Low Profile USB Wired Waterproof Keyboard - Black, US English Layout
| IN STOCK |
Logitech K845 Mechanical Illuminated Aluminum USB Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech K270 RF Wireless Black - US Layout
| IN STOCK |
Adesso Mini USB with Optical Trackball Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech K280e keyboard USB QWERTZ German Black Keyboard
| IN STOCK |
Adesso RF Wireless QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech G515 Lightspeed Gaming RF Wireless Bluetooth Keyboard - English, White
| IN STOCK |
Kensington KB150 EQ Wireless Keyboard - Black
| IN STOCK |
SUPERIOR CHERRY MX GAMING KEY-SWITCH
Cherry RED key provides superior key response and an optimized actuation force. Reduced key actuation distance of 2mm improves keyboard response time while remaining whisper silent during operation.
ALL KEY PROGRAMMABLE WITH ON-BOARD MEMORY
It is easy to set any key to any macro or combination you want. And with on board memory, you can set almost unlimited profiles.
FULL-RANGE ANTI-GHOSTING CAPABILITY
Utilizing the revolutionary Anti-Ghosting Matrix key-switch design, AORUS K7 provides Anti-Ghosting across all areas of the keyboard. (N-Key Rollover) Dominate the competition with the advantage and versatility of being able to input multiple keystrokes at once.
ADJUSTABLE NON-SLIP RUBBER FEET STANDS
Keeping the keyboard firm and steady during intense gaming operation, the big-sized rubber feet can be adjusted precisely to your most comfortable height by rotating the circular gear. Each foot can be adjusted independently for any special needs.
ON-THE-FLY MULTIMEDIA AND BACKLIGHT CONTROL
The convenient function hotkeys offer instant media control and allow you to adjust the keyboard backlighting scheme with ease.
AORUS OUTLOOK
RGB Fusion – Per Key 16.7M Customizable Color
Each key can be personalized to your gaming style with virtually unlimited color illumination options and customizable lighting effects which are able to save to the keyboard onboard memory.
| CONNECTION | USB, Wired |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Metallic |
| DESIGN STYLE | Straight, Gaming |
| BACKLIGHT | RGB |
| KEY SWITCH TYPE | Cherry MX switches |
| FEATURES | RGB |
| CABLE LENGTH | 2 m |
| OPERATING SYSTEMS SUPPORTED | Windows 7, 8, 10 |
| DIMENSIONS | 440 mm x 150 mm x 40 mm |
| WEIGHT | 848 g |