Noctua 80mm 1200RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-3 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-3 1400RPM 140mm Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-2 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua 120MM 2000RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 140x150x25mm 1500RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-1 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 FLX 120mm 1200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-1 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Having received dozens of awards and recommendations from international hardware websites and magazines, the NF-A9x14 has established itself as a default choice when it comes to premium-quality slim 92mm fans.
The chromax.black.swap edition combines the NF-A9x14’s signature quiet cooling performance with an attractive all-black design and a bundle of self-adhesive red, white, blue, green, yellow and black anti-vibration pads that allow the colour-customisation of the fan to match individual build colour schemes. T
opped off with Noctua’s trusted premium-grade SSO2 bearing, more than 150,000 hours MTTF and 6-year manufacturer’s warranty, the NF-9x14 PWM chromax.black.swap is the perfect choice for all users who value individual, focused build aesthetics just as much as class-leading quality and performance.
| FAN DIAMETER | 92 mm |
| ROTATION SPEED | 600-2500 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 23.6 dBA |
| AIRFLOW | 57.5 m³/h |
| CONNECTOR | 4-pin PWM |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 12 V |
| DIMENSIONS | 92 mm x 92 mm x 14 mm |