Intel Core i9-12900F Alder Lake CPU LGA 1700 2.4 GHz 16-Core 65W 30MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600GT 3.6 GHz 6-Core Socket AM4 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600 3.8GHz (5.1 Turbo) 6 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper Pro 5975WX 3.6GHz L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5 GHz Six-Core AM4 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5700X 3.4 GHz 8-Core AM4 Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 7900 3.7GHz (5.4 Turbo) 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Box Pentium Gold G6600 4.2Ghz 4M Comet Lake Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900 2.40GHz Alder Lake S 30MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz 6 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 4.9GHz Alder Lake CPU LGA1700 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400 2.5GHz 6 Core LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600 3.30GHz 6 Core LGA1700 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Pentium Gold G7400 3.7GHz Socket LGA 1700 Boxed Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100F Alder Lake CPU LGA 1700 3.3 GHz Quad-Core 58W 12MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
| SERIES | Intel Core i7-11700K |
| CPU SOCKET | LGA 1200 (Socket H5) |
| NUMBER OF CORES | 8 |
| OPERATING FREQUENCY | 3.6GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5GHz |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| CACHE | 16MB Smart Cache |
| MANUFACTURING PROCESS | 14nm |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel UHD Graphics 750 |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 350MHz |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |