32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB Team Group DDR4 3600MHz CL18 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
8GB Team T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 3200MHz Sniper X PC4-25600 CL16 Dual Channel Kit (2x 8GB) Urban Camo
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Aegis 3000MHz PC4-24000 CL16 Dual Channel Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRAM DDR4 2666MHz PC4-21300 CL19 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z Royal Silver 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group DELTA RGB DDR4 3200MHz CL16 Dual Memory Kit (2 x 8GB) - Black
| IN STOCK |
8GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Single Desktop Memory Module
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
GET BETTER PC PERFORMANCE WITH A PNY DDR3L PC MEMORY UPGRADE
Want to work with the latest memory-intensive applications like graphic design and video-editing tools? Like to keep lots of browser windows open for work, school, or play? Is your PC having trouble keeping up? A DDR4 2666MHz memory upgrade from PNY gives you the speed you need to get the most out of your current Windows desktop PC.
For more than 30 years, PNY has been rigorously sourcing, testing, and manufacturing memory upgrades for thousands of the most popular PC platforms. No matter what you do on your PC, you'll do it better and faster with a DDR4 2666MHz upgrade from PNY.
DDR4 2666MHz Performance
PNY DDR4 memory features faster speeds, greater bandwidth, lower power consumption, and enhanced thermal performance for a noticeable improvement in PC response times during memory-intensive application use.
PNY DDR4 memory modules are rigorously engineered and tested to ensure stable, reliable performance in real-world computing environments.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 2666MHz |
| STANDARD | PC4-21300 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| CAS LATENCY | CL19 |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| TECHNOLOGY | 288-pin DDR4 SDRAM |
| CONFIGURATION | 1 x 16GB |
| PACKAGING | Retail packaging |