Adesso Keyboard USB QWERTY Desktop Multimedia Keyboard - US English
| IN STOCK |
Steel Series Apex 3 Gaming Whisper-Quiet RGB Keyboard
| IN STOCK |
Adesso SlimTouch Antimicrobial Waterproof USB QWERTY Keyboard - English Layout
| IN STOCK |
Adesso Easy Touch 618 Numeric Universal USB Keypad - Black
| IN STOCK |
Kensington RF Wireless QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso RF Wireless QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso USB QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso Slim Touch Mini With Touchpad USB QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Storm Washable Medical Grade USB Keyboard - White
| IN STOCK |
Modern Looks, Classic Touch
The SK653 hybrid wireless gaming keyboard takes a modern approach to the classic mechanical keyboard with low profile switches housed in a sleek chassis for a drool-worthy aesthetic.
RGB Backlighting
Keep the lightshow going with per-key backlighting with endless customization.
Low Profile Switches
A reduced travel distance and actuation point with the same signature durability and precision.
Ergonomic Upgrades
New and improved ergonomic keycaps compared to its predecessor and adjustable feet now give you an even more comfortable typing experience.
Brushed Aluminum Design
Slim top plate, floating keycaps, and minimalistic design built with functionality in mind.
Multiple OS Support
Compatible with Windows 8 and above, macOS, iOS and Android — easily soft-switch between all devices with a simple key combo.
Control Hybrid Wireless
Choose between wired Type-C connectivity or Bluetooth 4.0 wireless for up to 3 devices.
| CONNECTION | RF Wireless + Bluetooth, USB-C |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Black, Grey |
| DESIGN STYLE | Gaming |
| BACKLIGHT | RGB Backlight |
| KEY SWITCH TYPE | Mechanical Cherry MX Brown |
| CABLE LENGTH | 1.8 m |
| OPERATING SYSTEMS SUPPORTED | Windows 10, MacOS, iOS, and Android |
| DIMENSIONS | (WxDxH): 125 x 430 x 26 mm |
| WEIGHT | 737 g |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |
| MATERIAL | Aluminum, Plastic |
| FORM FACTOR | Full-size (100%) |