Adesso USB PS2 QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Low Profile USB Wired Waterproof Keyboard - Black, US English Layout
| IN STOCK |
Adesso EasyTouch 425 USB QWERTY Black Industrial Keyboard - US English
| IN STOCK |
Steel Series Apex 3 Gaming Whisper-Quiet RGB Keyboard
| IN STOCK |
Kensington Advance Fit Full-Size Slim Keyboard - UK English Layout
| IN STOCK |
Kensington Washable USB QWERTY Keyboard - White
| IN STOCK |
Adesso EasyTouch 630UB USB QWERTY Keyboard - English Layout
| IN STOCK |
Modern Looks, Classic Touch
The SK653 hybrid wireless gaming keyboard takes a modern approach to the classic mechanical keyboard with low profile switches housed in a sleek chassis for a drool-worthy aesthetic.
RGB Backlighting
Keep the lightshow going with per-key backlighting with endless customization.
Low Profile Switches
A reduced travel distance and actuation point with the same signature durability and precision.
Ergonomic Upgrades
New and improved ergonomic keycaps compared to its predecessor and adjustable feet now give you an even more comfortable typing experience.
Brushed Aluminum Design
Slim top plate, floating keycaps, and minimalistic design built with functionality in mind.
Multiple OS Support
Compatible with Windows 8 and above, macOS, iOS and Android — easily soft-switch between all devices with a simple key combo.
Control Hybrid Wireless
Choose between wired Type-C connectivity or Bluetooth 4.0 wireless for up to 3 devices.
| CONNECTION | RF Wireless + Bluetooth, USB-C |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Black, Grey |
| DESIGN STYLE | Gaming |
| BACKLIGHT | RGB Backlight |
| KEY SWITCH TYPE | Mechanical Cherry MX Blue |
| CABLE LENGTH | 1.8 m |
| OPERATING SYSTEMS SUPPORTED | Windows 10, MacOS, iOS, and Android |
| DIMENSIONS | (WxDxH): 125 x 430 x 26 mm |
| WEIGHT | 737 g |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |
| MATERIAL | Aluminum, Plastic |
| FORM FACTOR | Full-size (100%) |