Asus GT1030-SL-2G-BRK GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A750 TITAN OC Edition DDR6 HDMI 2200MHz 8GB Triple Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
Asus TUF NVIDIA GeForce RTX 5090 32GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
XFX MERC 310 AMD Radeon RX 7900 XTX 24GB GDDR6 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 7600 Core Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX A4500 20GB GDDR6 Professional Graphics Card
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX 6000 Ada Gen GDDR6 Graphics Card - 48GB
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX AMD Radeon RX 6400 4GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS Dual AMD Radeon RX6600XT 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Inno3D NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming 16GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Speed up your PC experience when you upgrade from integrated graphics to the new NVIDIA® GeForce® GT 730 dedicated card. Enjoy all your videos and pictures at HD resolutions, with 8X faster video editing, 9X faster photo editing, and 5X faster web browsing compared to integrated graphics. Discover 3X faster gaming performance than integrated graphics, making all your gameplay richer and smoother. You can even get the latest drivers and optimize game settings with a single click using GeForce Experience™. The GeForce GT 730 is everything you need for a better, faster PC experience.
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce GT 730 |
| MEMORY SIZE | 4 GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR3 |
| MEMORY BUS | 64 bit |
| MEMORY CLOCK SPEED | 1600 MHz |
| COOLING TYPE | Active |
| MAX RESOLUTION | 4096 x 2160 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 902 MHz |
| HDMI PORTS | 1 |
| DIRECTX VERSION | 12.0 |
| OPENGL VERSION | 4.4 |
| POWER CONSUMPTION | 400 W |
| DIMENSIONS | Depth: 146 mm Height: 70 mm |
| CUDA CORES | 384 |
| COLOR | Product colour: Black |
| SLOTS WIDTH | 1 |