Noiseblocker Black Silent Pro P-1 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12X25 Chromax 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua 40x10mm 5000RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-2 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25r PWM 120MM Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 120mm 1200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua 120MM 2000RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 80mm 2200RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1200RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-F12 120mm 1500RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
LIGHT UP YOUR BUILD
The CF120 PLUS case fan fits 18 individual addressable RGB LEDs across the fan blades and housing to create vibrant lighting effects in a layered design.
RGB CONTROLLER
Easily switch between 6 preset lighting effects with the included RGB controller. Customize to fit with your color settings.
MOTHERBOARD RGB SYN
CSync with your motherboard for direct control using RGB software, including Chroma.
KEEPING THINGS COOL
Maximize cooling efficiency with powerful fan speeds and PWM fan control to quickly lower system temperatures when needed and staying quiet under light loads.
| FAN DIAMETER | 120MM |
| ROTATION SPEED | Max: 1800RPM Min: 500RPM |
| QUANTITY | 1 pc(s) |
| NOISE LEVEL | High speed: 28.8dB |
| AIRFLOW | 52.5cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| POWER CONSUMPTION | 2.16 W |
| DIMENSIONS | 120 x 120 x 26.5mm |