StarTech Expansion Slot Rear Exhaust Cooling Fan with LP4 Connector
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 120mm 1200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan - 3 pack
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM IP67 Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 ULN 80mm 1400RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-2 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
StarTech 60MM TX3 Ball Bearing Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-3 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL140 RGB 2-Pack 140mm Computer Case Fans - White
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL072) ARGB120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 FLX 80mm 2000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua NF-A4x10 FLX 40mm 4500RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-PS 140mm 1200RPM Case Fan
| IN STOCK |
MF120 GT 3-IN-1
MF120 GT Comes In 3-IN-1 Pack
The DeepCool MF120 GT A-RGB PWM fan features 20 ultra-bright addressable LEDs across a unique X-Frame for a striking design that provides powerful cooling.
THE X FACTOR
Stand out with a unique X frame aesthetic featuring addressable RGB lighting effects for a striking new look.
One touch lighting control
Adjusting colors is easy with direct control through motherboard software, A-RGB hubs or the included wire controller.
Compatible with...
- Asus Aura Sync
- Razer Chroma RGB
- Gigabyte RGB Fusion
- MSI Mystic Light Sync
- ASRock Polychrome Sync
WHATS IN THE BOX
Wired Controller
Motherboard Extension Cable
ARGB Hub
Choose your side
Get creative with either intake or exhaust setups that deliver an impact.
Better thermal performance
Dual-layer fan blades provide exceptional cooling and airflow to lower your system temperatures quickly. Achieve balance between performance and noise with precise PWM control.
- 500~1800 RPM ± 10%: Wide Speed Range
- 60.6 CFM: Ultra Airflow
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | Rotational speed (max): 1800 RPM Rotational speed (min): 400 RPM |
| QUANTITY | 3 pc(s) |
| NOISE LEVEL | High speed: 35dB |
| AIRFLOW | 60.6cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black, White |
| VOLTAGE | 12 V |