MSI N210-MD1G/D3 Graphics Card - 1 GB
| IN STOCK |
PowerColor Radeon Hellhound RX 9070 XT 16GB GDDR6 3-Fan Graphics Card
| IN STOCK |
Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming 16GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GT730-4H-SL-2GD5 NVIDIA GeForce GT 730 2 GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus TUF NVIDIA GeForce RTX 5090 32GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GT 710 2GD3H LP Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
PNY RTXA6000 Ada Lovelace 48GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A750 TITAN OC Edition DDR6 HDMI 2200MHz 8GB Triple Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A380 ELF DDR6 HDMI 2000MHz 6GB Single Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX A4500 20GB GDDR6 Professional Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Phantom Gaming AMD Radeon RX 6500 XT 4GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Prime GeForce RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Bring a new level of TUF to your setup with the ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4080 OC graphics card, giving you powerful cooling and squeezing out the most from the latest generation of NVIDIA graphics cards. With the power of the NVIDIA Ada Lovelace architecture and with 16GB of G6X memory that delivers the ultimate experience for both gaming and creating.
Featuring Axial-tech cooling, dual-ball fan bearings, robust military-grade components and a rigid metal exoskeleton, combined with auto-extreme manufacturing you'll be able to push the limits of your visual experience. With an enormous leap in performance, efficiency, and AI-powered graphics, the NVIDIA GeForce RTX 4080 OC is pushing the boundaries of high-performance gaming and offering new ways to create.
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce RTX 4080 |
| MEMORY SIZE | 16GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR6X |
| MEMORY BUS | 256 bit |
| NUMBER OF FANS | 3 fan(s) |
| INTERFACE | PCI Express 4.0 |
| COOLING TYPE | Active |
| MAX RESOLUTION | 7680 x 4320 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 2625MHz |
| DISPLAY PORTS | 3 |
| HDMI PORTS | 2 |
| OPENGL VERSION | 4.6 |
| POWER CONSUMPTION | Typical: 75 W |
| CUDA CORES | 9728 |
| COLOR | Black |
| POWER CONNECTORS | 1x 16-pin |