16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Star Wars Han Solo USB Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology Data Traveler Exodia M USB Type A Flash Drive - Black, Blue
| IN STOCK |
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology DataTraveler Micro USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
16GB DC Classic Batman USB Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Integral Crypto Drive FIPS 140-2 Encrypted USB3.0 Flash Drive (256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
64GB Kingston Ironkey D300SM Encrypted USB 3.0 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
16GB DC Classic Superman USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Tyrion USB Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Transcend JetFlash 750 Ultra-fast USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Silicon Power Blaze B02 USB3.1 Flash Drive Black
| IN STOCK |
Sleek on-the-go storage
Kingston DataTraveler® Exodia™ Onyx is a USB 3.2 Gen 1 compliant 2 flash drive that delivers quick transfers for simple and easy storage. Designed with a sleek matt black casing, the DT Exodia Onyx is the perfect affordable companion for stylish storage. The drive is available in capacities of up to 256GB.
Refined yet functional design
Sleek matt black casing paired with a moving cap protects USB connector and your data when not in use.
Ultimate portability
Loop easily attaches to key rings for perfect on-the-go storage.
Reliable performance
The lightweight USB 3.2 Gen 1 compliant 2 storage solution delivers quick file transfers.
| CAPACITY | 256GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), USB3.2 Type-A |
| QUANTITY | 1 |
| COLOUR | Black |
| MODEL | DataTraveler Exodia Onyx |
| TEMPERATURE RANGE | Operating temperature (T-T): 0 - 60 °C Storage temperature (T-T): -20 - 85 °C |
| DIMENSIONS | 60.7 mm x 21 mm x 10.2 mm |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |