32GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 5600MHz CL40 Dual Channel Kit 2x 16GB White
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6000MHz CL32 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast DDR5 5600MHz CL40 Single Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology FURY Beast RGB DDR5 5200MHz CL40 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Crucial DDR5 4800MHz PC5-38400 CL40 Single Memory Module
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast DDR5 5600MHz CL40 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 6000MHz CL36 Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB Kingston Fury Beast DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit 2x16GB Black
| IN STOCK |
The VULCAN DDR5 is molded from a single block of aluminum alloy through stamping and the
top structure is fixed with a snap fastener. TEAMGROUP uses a professional-grade thermal
conducting silicon to reinforce adhesion between thecooling fin and memory. In addition, the
VULCAN DDR5 supports the latest Intel XMP3.0 and one-click overclocking technology to
ensure stable, efficient use of power and that system stability is not compromised for
performance.
| CAPACITY | 64GB |
| SPEED | 6000MHz |
| SINGLE / DUAL / QUAD KIT | Dual Channel Kit |
| CAS LATENCY | 38 |
| TIMINGS | 1.3 v |
| HEATSINK COLOR | Black |
| MEMORY LAYOUT | 2x 32GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |