| 2 IN STOCK |
|
Ships in 11 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
StarTech Storage S251BRU33 USB3.0 2.5-inch SATA 6Gbps Hard Drive Solid State Drive Enclosure
| IN STOCK |
StarTech.com x4 PCI Express to M.2 PCIe SSD Adapter
| IN STOCK |
Renice Half-Mini mSATA to 2.5-inch SATA II SSD Adapter Board
| IN STOCK |
ZTC M.2 NVMe SSD External Portable Enclosure with RGB Lighting USB-C 3.2 Gen 2
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - UASP Support - Model ZTC-EN002
| IN STOCK |
AData XPG EX500 Tool-Free External USB3.1 Enclosure for 2.5-inch SATA SSD/HDD
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | Serial ATA, Serial ATA II, Serial ATA III |
| PC INTERFACE | Yes |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DEVICE TYPE | HDD/SSD enclosure |
| DATA TRANSFER RATES | 6 Gbit/s |
| HDD SUPPORT | 2.5" |
| COLOR | Black |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB Type-C to USB Type-C |
| DIMENSIONS | 114 mm |
| WEIGHT | 135 g |