32GB Crucial 3200MHz DDR4 SO-DIMM Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group Elite DDR4 SO DIMM 3200MHz Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston ValueRAM PC4-25600 3200MHz 1.2V CL22 DDR4 SO-DIMM Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill 2666MHz DDR4 SO-DIMM Laptop Memory Upgrade Kit (CL19) 1.20V PC4-21300 Ripjaws 2x16GB
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology Fury Impact K2 3200MHz DDR4 SO-DIMM Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR4 SO DIMM 3200MHz Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Impact DDR4 3200MHz CL20 SO-DIMM Laptop Memory Module
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology 3200MHz DDR4 SO-DIMM Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Impact 3200MHz DDR4 SO-DIMM Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Transcend JetRam DDR4 3200Mhz PC4-25600 CL22 SO-DIMM Laptop Module 260 Pins
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Team Elite DDR4 SO-DIMM 2666MHz Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill 2400MHz DDR4 SO-DIMM Laptop Memory Module (CL16) 1.20V PC4-19200 Ripjaws DDR4 Series
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V DDR4 SO-DIMM Memory Module
| IN STOCK |
DDR4 offers multiple advantages over previous DRAM generations, and ADATA provides the highest quality and the fastest performance. Our Premier DDR4 2666 SO-DIMM memory modules for notebooks arrive in convenient 8GB to 16GB for instant upgrades on any compatible notebook. They deliver faster data transfers than DDR3, coupled with lower energy consumption that reduces heat and extends battery life. Our DDR4 is also optimized to unlock the power of the newest Intel processors.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 2666 MHz |
| CAS LATENCY | 19 |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| SINGLE MODULE / DUAL KIT | Single |
| FORM FACTOR | 260-pin SO-DIMM |
| CONFIGURATION | 1 x 16 GB |
| ERROR CHECKING | No |