Asrock Phantom Gaming AMD Radeon RX 6500 XT 4GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS Dual AMD Radeon RX6600XT 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX 6000 Ada Gen GDDR6 Graphics Card - 48GB
| IN STOCK |
PNY RTXA6000 Ada Lovelace 48GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 710 Low Profile Graphics Card - 2 GB
| IN STOCK |
Asus Prime GeForce RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GT 710 2GD3H LP Graphics Card
| IN STOCK |
Asus TUF NVIDIA GeForce RTX 5090 32GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming 16GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
Asus GT1030-SL-2G-BRK GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
The all-new generation of ZOTAC GAMING GeForce GTX 1660 SUPER 6GB GDDR6 graphics cards are here. Based on the new NVIDIA Turing architecture, get ready to get fast and game strong.
Features:
- Super Compact Design
- Dual Offset Fan Design
- 4K / HDR / VR Ready
- FireStorm Utility
| CHIPSET MANUFACTURER | Nvidia |
| GPU | GeForce GTX 1660 SUPER |
| MEMORY SIZE | 6GB GDDR6 |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR6 |
| MEMORY BUS | 192-bit |
| NUMBER OF FANS | 2 |
| INTERFACE | PCI Express 3.0 |
| COOLING TYPE | Active |
| MAX RESOLUTION | 7680x4320@60Hz (DisplayPort 1.4) |
| PROCESSOR FREQUENCY | 1785MHz |
| DISPLAY PORTS | 3 |
| HDMI PORTS | 1 |
| DIRECTX VERSION | 12 |
| OPENGL VERSION | 4.6 |
| DIMENSIONS | 215.9mm x 111.15mm x 35.3mm (8.5in x 4.38in x 1.39in) |
| CUDA CORES | 1408 |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |